Zabawki dla kota

Bardzo wiele osób uważa koty za typowe zwierzaczki-przytulanki: mają mięciutką sierść, kochają bliskość człowieka i pozwalają się rozpieszczać. Warto pamiętać, że koty są z natury samotnikami i indywidualistami, ale oczywiście nie oznacza to, że nie lubią się bawić, a w szczególności w towarzystwie swojego właściciela. Te słodkie przytulanki to tak naprawdę z natury małe drapieżniki – w końcu koty to urodzeni łowcy i nie możemy o tym zapominać. Dzikie koty w naturze swój nadmiar energii pożytkują na łapanie ofiary. A co z naszymi ukochanymi domowymi mruczkami?

Zabawa z kotem – po co?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy zabawa z kotem służy zaspokojeniu instynktu łowieckiego u kotów oraz zapewnia ruchu. Należy pamiętać, że zabawa dla kotów jest bardzo ważną częścią dnia. Bardzo pozytywnie wpływa między innymi na redukcję stresu i agresji, przez co pupile są spokojniejsze. Zabawa rozwija nowe umiejętności oraz inteligencję u kotów, a przede wszystkim sprawia im radość. Zabawa właściciela z kotem to również najlepszy sposób na budowanie więzi z właścicielem.

Jakie zabawki będą najlepsze dla Twojego pupila?

Należy pamiętać, że kot ma silnie zakorzeniony instynkt łowcy. Dlatego musimy pamiętać, że idealna zabawa z kotem to taka, która imituje polowanie. Wybór zabawek dla kota jest przeogromny. Te, które najbardziej imitują ruszającą się zdobycz, a przede wszystkim są bezpieczne to:

× Wędka dla kota 

× Myszki 

× Piłeczki

× Nakręcane zabawki

× Kulki z papieru lub filcu

× Tunele dla kotów

× Pudła kartonowe i kartonowe torby

Warto pamiętać jednak, że zabawki dla kota wybieramy metodą prób i błędów. Dla niektórych kotów wędka będzie idealną zabawką, natomiast dla innych kartony okażą się najlepszym sposobem na zabawę! Wszystko to zależy od usposobienia danego kociaka.

Jakie zabawki są nieodpowiednie, a nawet niebezpieczne dla Twojego kota?

Należy dbać o bezpieczeństwo naszych pupili na każdym kroku, również podczas zabawy. Niestety, ale nie wszystkie oferowane zabawki dla kotów są bezpieczne. Poniżej wymieniamy listę akcesoriów, których należy unikać:

× Kawałki sznurka

× Koraliki luzem

× Anielskie włosy na choinkę

× Kłębki wełny

× Folia i torby foliowe

Musimy pamiętać, że kawałki sznurka czy koraliki nie są dobrym pomysłem na zabawkę dla naszego kociaka, ponieważ mogą one utknąć w przewodzie pokarmowym naszego pupila. Wszelkie zabawki z wykorzystaniem folii mogą sprawić, że kot również połknie kawałek folii, która jest dla niego bardzo niebezpieczna. Może ona utkwić w jelitach i doprowadzić nawet do ich martwicy. Kłębek wełny bądź wszelkie zabawki na sznurku powinny być używane przez kota w naszej obecności. Może zdarzyć się, iż sznurek okręci się wokół szyi zwierzęcia, co grozi uduszeniem.

Sprawdź naszą kategorię zabawki dla kota

Zabawa z kotem jest niezmiernie ważna dla jego kociej natury. Należy jednocześnie zwracać uwagę na to, aby odpowiednio dobrać zabawkę dla naszego pupila. Warto wiedzieć, że zabawa z kotem to również bardzo ważna czynność dla nas. Jeśli nie dostarczymy mu odpowiedniej rozrywki, kot znajdzie ją sobie sam, co może skutkować bałaganem i zniszczonymi meblami. Dlatego pamiętajmy, aby dbać o naszych kochanych pupili i zapewniajmy im dobrą zabawę na co dzień, a na pewno się odwdzięczą!

_______________________________________________

Kim jesteśmy?

Żwirek Prezent dla Kota, dzięki charakterystycznym właściwościom zeolitu umożliwia lepsze dbanie o higienę w kuwecie. Zapobiega powstawaniu bakterii, pleśni i zarazków. Zeolit jest jednym z najlepszych naturalnych sorbentów, co gwarantuje najlepszą ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami. Prezent dla Kota jest w 100% ekologicznym żwirkiem – nie zawiera barwników, nie ma także przeciwwskazań zdrowotnych przeciwko stosowaniu żwirku z zeolitu. Produkt nie drażni skóry, nie zanieczyszcza sierści, ani łapek kotów.

Czy warto przetestować żwirek zeolitowy?

Jeśli chcesz przetestować żwirek zeolitowy najbardziej opłacalne są trzy opcje:

1) Dwa 5 kilogramowe opakowania żwirku (łącznie 10 kg) za 9,99 zł -> link

Jest to zestaw dla nowych klientów. Razem z kosztem kuriera InPost (11 zł) całkowity koszt wynosi 20,99 zł (2,09 zł za 1 kg).

2) Sześć 5 kilogramowych opakowań żwirku (łącznie 30 kg) za 49,99 zł -> link

Jest to zestaw dostępny dla wszystkich klientów. Razem z kosztem kuriera InPost (11 zł) całkowity koszt wynosi 60,99 zł (2,03 zł za 1 kg).

3) Opakowanie 20 kg + opakowanie 10 kg żwirku (łącznie 30 kg) za 44,99 zł -> link

Jest to zestaw dostępny dla wszystkich klientów. Razem z kosztem kuriera InPost (11 zł) całkowity koszt wynosi 55,99 zł (1,86 zł za 1 kg).

Komentarze

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć