Karmy

Karmy dla kota - sklep - prezentdlakota.pl

Karmy dla kotów

Odpowiednio dobrana karma gwarantuje zdrowie i witalność kota. Warto więc wybrać dla swojego pupila najlepszy produkt, który będzie dostarczał mu odpowiednich składników odżywczych. W naszym sklepie znajdziesz wybór różnorodnych karm – suchych oraz mokrych, a także kocich przysmaków. Uznane marki gwarantują wysoką jakość produktów oraz najlepsze receptury, które powstały z myślą o zaspokajaniu wszystkich wymagań pokarmowych kotów w różnym wieku. Odpowiednia kompozycja składników sprawia, że karmy są dobrze tolerowane przez koty, nie powodując u nich problemów trawiennych. Bogactwo składników korzystnie wpływa na rozwój kota dostarczając mu niezbędnych witamin i minerałów.

Dobra kocia karma

Wszystkie oferowane przez nas karmy oraz przysmaki pozwolą właściwie zadbać o zdrowie oraz kondycję kotów. Różnorodność smaków oraz składników sprawia, że każdy znajdzie produkt odpowiedni do potrzeb swojego kota. Dobra kocia karma zawiera właściwie skomponowane składniki, które zapewnią kotu zarówno dobre zdrowie i kondycję, jak też lśniącą sierść oraz zdrowe zęby. Karmy dla kotów młodych, starszych, delikatnych, a nawet tych na diecie – w naszym sklepie znajdziesz odpowiednio dobrą karmę dla Twojego kota!

Aktywne filtry

Karmy dla kota

Żywienie kota to bardzo ważna kwestia. Dieta musi być zbilansowana i dostarczać naszemu pupilowi wszystkiego czego potrzebuje przez cały dzień. W zależności od tego czy nasz kot jest wychodzący czy niewychodzący, musimy wprowadzić taki pokarm aby był idealnie dobrany do aktywności naszego pupila. 

Ważną kwestią przy wyborze karmy suchej, czy mokrej są kwestie zdrowotne, inną karmę podajemy kotu wykastrowanemu, a inną kotu który ma problemy np. z nerkami. Jeśli nie mamy pewności jaka karma będzie odpowiednia dla naszego pupila należy udać się do zaprzyjaźnionego weterynarza.

Jeżeli jesteśmy hodowcą i posiadam kotkę w ciąży lub małe kocięta będziemy musieli sięgnąć po pokarmy specjalistyczne, które dostarczą im odpowiednich składników które na tym etapie ich rozwoju są dla nich kluczowe.  Pokarm który chcemy dostarczyć kotu powinien dostarczyć mu wszystkich niezbędnych substancji takich jak: białko, tłuszcze (składniki analityczne), witaminy (A, D3, E), tauryne (ok. 800-2500 mg/kg), makro i mikroelementy (cynk, sód, wapń). 

Żywienie kota - dostępne rodzaje karm

Warto tutaj zaznaczyć, że kot to łowca, jego żywienie w 70% powinno opierać się o mięso, najlepiej surowe lub pokarmu o wysokiej zawartości mięsa (min. 45% drób, min 25% wołowina). Pamiętajmy aby czytać składy oraz etykiety kupowanych pokarmów dla kota, im wyższy procent zawartości mięsa w kupowanej karmie tym lepiej dla zdrowia naszego kota - a zdrowy kot, to przecież szczęśliwy kot :) 

Należy unikać karm zawierających zboża, produkty pochodzenia roślinnego w dużej ilości, wyciąg z białka roślinnego, zawierające przeciwutleniacze, barwniki oraz konserwanty. 

 Pośród karm dostępnych na rynku warto wyróżnić:

Dla niektórych osób na pewno nowością będą przysmaki dla kota - pośród których znajdziemy preparaty pozwalające nie tylko dopieścić naszego kota jak np. suszone ryby, ale i zadbać o jego zdrowie - takim przysmakiem na pewno są te odpowiedzialne za stan zębów. W kategorii tej znajdziemy również coraz bardziej popularne treserki dla kota. Przysmak dzięki, któremu każdy puszek zwróci na Ciebie większą uwagę.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć