Zabawki

Zabawki dla kotów
Koty są urodzonymi myśliwymi uwielbiającymi zabawę i pogoń za ofiarą. Bardzo ważne jest więc zapewnienie im odpowiednich zabawek do codziennych aktywności. Jest to szczególnie istotne, jeśli obawiamy się o bezpieczeństwo ścian i mebli w naszym domu - koty pozbawione odpowiednio interesujących zabawek potrafią narobić sporo zamieszania w swoim otoczeniu. Zaspokojenie kociego instynktu łowcy możliwe jest dzięki wielu różnorodnym zabawkom, wśród których znajdują się wędki, piłki, pluszaki oraz specjalne modele interaktywne.

Jak wybrać zabawkę dla kota?
Zarówno kociaki, jak i dorosłe koty uwielbiają zabawę, dlatego można śmiało kupować pupilom takie same zabawki, niezależnie od ich wieku. Kolorowe, grzechoczące piłeczki czy wędki dla kota to gadżety, które uwielbiane są przez wszystkie koty. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są zabawki interaktywne, w których można umieścić kocie przysmaki, dzięki czemu zabawa będzie połączona z polowaniem na smakowitą zdobycz. Pluszowe zabawki w kształcie myszek oraz ptaków z pewnością przypadną do gustu każdemu kociemu zdobywcy. W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór zabawek dla Twojego kota!

Aktywne filtry

Zabawki dla kota

Dobrze dobrana zabawka dla naszego konta pozwoli nam nie tylko miło spędzić z nim czas, ale wpłynie też pozytywnie na jego rozwój. Bardzo istotne jest zadbanie o zabawę z kotem przede wszystkim wtedy kiedy niechętnie wychodzi on już na dwór lub kiedy mieszkamy w bloku i raczej sami rzadko go wypuszczamy.

Na rynku znajdziemy wiele zabawek dla kota w najróżniejszym przedziale cenowym. Od tych automatycznie wykonujących nasze polecenia do tych tradycyjnych - myszkach na sznurku. Pośród zabawek wymienić możemy 3 głównie kategorie:

Jaką zabawkę wybrać?

Warto podczas wyboru zabawki zwrócić uwagę na to jaki nasz kot ma temperament i w jakim jest wieku. W sytuacji młodych kotów ich temperament jak również chęć “psucia” zabawek może być znacznie większa.

Warto wtedy wybrać zabawki plastikowe, a nie pluszowe, które nie zniszczą się w przeciągu pierwszego tygodnia. Im kot staje się starszy tym często mniej psuje zabawki, a więcej bawi się nimi w sposób spokojny i stonowany. To idealny moment na zakup pluszowej rybki lub myszki. 

Co kupić do zabawy z kotem?

Jeżeli sami uwielbiamy bawić się z kotem warto zainteresować się wędkami z kotem i zabawki interaktywnymi w których i my mamy możliwość wzięcia udziału w zabawie. Warto pamiętać, że liczy się tutaj również… nasza wygoda, jeżeli nie wiemy od czego zacząć najlepszym pomysłem może być wędka z myszka. Jeżeli szukasz więcej inspiracji koniecznie sprawdź nasze kocie porady.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć