Bentonitowe

Żwirek Bentonitowy dla kota - sklep - prezentdlakota.pl

Żwirek bentonitowy jest obecnie chyba najbardziej popularnym rodzajem żwirku dla kocich kuwet. Wykonany jest z naturalnego materiału – bentonitu, czyli osadowej skały ilastej, którą również cechują właściwości absorpcyjne oraz odbarwiające.

Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim łatwemu sprzątaniu, gdyż żwirek bentonitowy zbryla się w duże grudki, które można sprawnie wyrzucić łopatką. Należy jednak pamiętać, żeby nie utylizować tego żwirku w toalecie, bo możemy zapchać nim rury kanalizacyjne.

Jednak jeśli kocią kuwetę umieścimy w łazience, musimy liczyć się z tym, że żwirek, który przyczepi się do kocich łapek i zostanie na podłodze, prawdopodobnie połączy się z wodą, w wyniku czego na naszej posadzce wytworzy się trudna do zmycia, „cementowa” konsystencja. Dlatego najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, w których nie będzie miał kontaktu z wodą.

Przy wyborze żwirku bentonitowego szczególnie warto zwrócić uwagę na zachowanie swojego kota. Zdarza się, że małe kocięta lub koty, którym brakuje jakichś składników odżywczych, zjadają taki żwirek. To może być sygnał dla nas, że najwyższy czas urozmaicić dietę naszego pupila. Jest to niebezpieczne z uwagi na zbrylanie się żwirku bentonitowego, który, podobnie jak w kuwecie, mógłby zbrylować się w kocim żołądku, co prowadziłoby do problemów trawiennych.

Bentonit jako surowiec skalny bardzo dobrze pochłania uciążliwe zapachy, a w dodatku wielu producentów oferuje żwirki w różnych wariantach zapachowych, dzięki czemu pomieszczenie z kocią kuwetą będzie pachnieć świeżością. Ten rodzaj żwirku ma również właściwości antybakteryjne, a więc sprzyja utrzymaniu higieny.

Żwirek bentonitowy jest odpowiedni dla kocich właścicieli, dla których ważne jest przede wszystkim to, aby sprzątanie kuwety nie było przykrym i niewygodnym obowiązkiem oraz chcą szczególnie zadbać o komfort swoich kotów.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć