Uroda

Uroda

Pielęgnacja kota
Koty są zwierzętami, które bardzo dbają o swoją czystość. Jednak nie ze wszystkimi czynnościami pielęgnacyjnymi są w stanie poradzić sobie same. To właściciel powinien zadbać o regularne obcinanie pazurów oraz wyczesywanie sierści. Czasami koty potrzebują również kąpieli, dlatego każdy właściciel kota powinien posiadać odpowiedni zestaw kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych. W naszym sklepie znajdziesz produkty niezbędne do pielęgnacji Twojego pupila.

Kosmetyki i akcesoria pielęgnacyjne dla kotów
Szczotki o różnym kształcie i miękkości, zgrzebła, grzebienie odkłaczające oraz przeciwpchelne, a także obcinaczki i nożyczki do paznokci – nasz asortyment zawiera akcesoria niezbędne dla każdego posiadacza kota. Wśród oferowanych przez nas produktów znajdują się ponadto różnego rodzaju szampony dla kotów, między innymi przeciwpchelne, rozplątujące czy rewitalizujące. Musimy pamiętać, że do pielęgnacji naszych pupili należy używać wyłącznie kosmetyków oraz akcesoriów przeznaczonych dla kotów. Wybierz produkty najbardziej odpowiednie dla Twojego pupila, aby jak najdłużej mógł cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją!

Aktywne filtry

Pielęgnacja i uroda kota

Każdy kto posiada kota wie, jak ważna jest pielęgnacja. Czesanie sierści, obcinanie pazurów, dbanie o kocie łapki oraz zęby (tak, tak to też jest bardzo ważne) i wszystkie inne czynności związane zależnie od rasy kota. 

Warto przemyśleć, w tym miejscu jak dzisiaj możemy zadbać o pielęgnację naszego kota. Obszary naszego działania powinny obejmować:

  • pielęgnacja pazurów - która jest niezmiernie ważna głównie dla kotów, które nie wychodzą na dwór,
  • szczotki i grzebienie dla kota - nie tylko nasz kot będzie wyglądać ładniej, ale nie będziemy musieli martwić się o podczerstek który jest nadmiernie gubiony (szczególnie w okresie lnienia na wiosnę).
  • nożyczki do strzyżenia kota - w przypadku niektórych ras jest to standardowe wyposażenie, które musi się znaleźć w naszym domu,
  • kosmetyki dla kota - pośród, których warto wymienić suche szampony dla kotów, szczoteczki dla kotów, specjalne krople do uszu jak również płyny do higieny jamy ustnej dla kotów.

Samo wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych nie jest ciężkie, ale wymaga od nas niewielkiej wprawy i pewnego uporu, nie tylko dlatego, że kto będzie się na początku buntować, ale i musimy te zabiegi prowadzić regularnie. 

Nowością w tej kategorii są również środki uspokajające dla kota które działają na niego odprężająco regulując np. stres związany z nowym miejscem zamieszkania zwierzaka (przeprowadzka). 

Chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji kota?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji swojego kota odwiedź nasz dział kocie porady gdzie publikujemy najważniejsze informacje dotyczące Twojego kota.  

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć