Drewniane

Żwirek drewniany dla kota - sklep - prezentdlakota.pl

Ekologicznym rozwiązaniem dla komfortu i higieny naszego kota jest z pewnością żwirek drewniany. Wytwarzany jest za pomocą specjalnej technologii z materiałów pochodnych z procesu obróbki drewna, zatem dla jego wyprodukowania nie wycina się żadnych drzew – jest więc zgodny z duchem zero waste.

Żwirek drewniany występuje w formie drobnych granulek albo podłużnych pałeczek. W zależności od tego, na który z nich się zdecydujemy, będziemy mieli odpowiednio żwirek zbrylający lub niezbrylający. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Mianowicie żwirki zbrylające dużo łatwiej się sprząta, ponieważ wystarczy zebrać skupione bryłki za pomocą łopatki. Nieco więcej trudności przysparzają te niezbrylające, z uwagi na to, że zazwyczaj po zmoczeniu zmieniają się w drobny pyłek i opadają na dno kuwety.

Jednak niewątpliwą zaletą żwirku drewnianego, niezależnie w jakiej formie, jest to, że można go bez problemu utylizować w toalecie, a nawet rozsypywać w ogrodzie – z pewnością nie zatka nam odpływu, a w dodatku jest w pełni biodegradowalny, a więc również przyjazny dla środowiska.

Niestety kłopotliwe w utrzymaniu czystości wokół kuwety naszego pupila może okazać się sprzątanie śladowego pyłku, który często zostaje na kocich łapkach. Żwirek drewniany jest wyjątkowo lekki, dlatego może roznosić się po podłodze.

Jednak żaden inny żwirek nie może równać się z drewnianym pod jednym względem: żaden z nich nie pachnie naturalnym igliwiem i żywicą. Oprócz tego charakteryzuje się także wysoką wsiąkliwością płynów. Z tych dwóch powodów bardzo dobrze neutralizuje wszelkie nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu pomieszczenie z kocią kuwetą już zawsze będzie przywodziło na myśl… las!

Żwirek drewniany to idealny wybór dla właścicieli kotów, którzy chcą zatroszczyć się nie tylko o swoich pupili, ale również o naszą planetę.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć