Karmy weterynaryjne

Karmy weterynaryjne - sklep - prezentdlakota.pl

Koty, podobnie jak i ludzie, nie zawsze mogą cieszyć się pełnią sił i zdrowia. Nasze zwierzaki cierpią niekiedy na choroby, które wymagają od nas dodatkowych starań i szczególnej troski. Niektóre schorzenia zmuszają do całkowitej zmiany przyzwyczajeń żywieniowych kota w celu poprawy jego samopoczucia. Warto wtedy sięgnąć po karmy weterynaryjne, których skład jest specjalnie ukierunkowany, by wpływać pozytywnie na zdrowie zwierzęcia.

Każdy opiekun wie, że koty to zwierzęta szczególnie podatne na choroby nerek i dróg moczowych. Karmy dietetyczne dla kotów dotkniętych kamicą struwitową mają za zadanie zakwasić mocz, by rozpuścić istniejące kamienie i zapobiegać nawrotom choroby. Osobne karmy stosuje się w przypadku kamicy moczanowej i szczawianowo-wapniowej. Schorzenia górnych dróg moczowych, takie jak przewlekła niewydolność nerek, bezwzględnie wymagają specjalistycznej diety. Kocie karmy wspomagające pracę nerek posiadają obniżoną zawartość białka oraz fosforu, co spowalnia postępowanie choroby. Posiadamy także w naszej ofercie karmy dla kotów z cukrzycą, które zawierają zmniejszoną ilość węglowodanów, dzięki czemu łatwiej kontrolować u pupila poziom glikemii.

Warto również wspomnieć o karmach dla kotów z nadwagą, które mają na celu wspomóc redukcję wagi. Karmy weterynaryjne dla kotów sterylizowanych i kastrowanych są bogate we włókno pokarmowe i mają obniżoną kaloryczność, co pozwala zapobiec niekontrolowanemu przybieraniu masy u zwierzęcia. W sprzedaży są również karmy dla kotów z wrażliwym układem pokarmowym, borykających się z przewlekłymi biegunkami, stanami zapalnymi jelit czy nietolerancjami pokarmowymi.

W naszym sklepie posiadamy specjalistyczne karmy weterynaryjne dla kota uznanych producentów, takich jak: Royal Canin, Trovet, Hill’s, Purina oraz Animonda Integra. To uznane marki, których karmy są pełnowartościowe i dokładnie przebadane pod kątem oddziaływania na zdrowie kotów. Przed wdrożeniem specjalistycznej diety należy wcześniej skonsultować ją z weterynarzem.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć