Sepiolitowe

Żwirek sepiolitowy dla kota - sklep - prezentdlakota.pl

Żwirek sepiolitowy nie jest jeszcze zbyt szeroko rozpowszechniony wśród producentów żwirków do kocich kuwet, jednak nie powinien ujść naszej uwadze, chociażby ze względu na powszechne zastosowanie materiału, z którego jest wykonany, czyli sepiolitu. Ten naturalny surowiec należy do minerałów z grupy krzemianowej i bywa nazywany także „pianką morską”

Swoją potoczną nazwę zawdzięcza temu, że dzięki swojej porowatej strukturze unosi się na wodzie, ponieważ jest od niej lżejszy. Od stuleci tureccy żeglarze poławiali sepiolit, szczególnie w rejonie Morza Czarnego i wykorzystywali go m.in. do wyrobu biżuterii oraz wykończeń fajek.

Dziś, dzięki wysoce absorpcyjnym właściwościom sepiolitu, używa się go nie tylko jako żwirku do kocich kuwet, ale również jako piasku kąpielowego dla szynszyli. Żwirek sepiolitowy doskonale pochłania koci mocz i neutralizuje jego przykry zapach. W naszej ofercie dostępny jest żwirek firmy Sanicat, w wersji aromatyzowanej, o delikatnej lawendowo-pomarańczowej kompozycji, co dodatkowo pomaga maskować uciążliwe zapachy.

Kolejnym atutem żwirku sepiolitowego są jego właściwości antybakteryjne, które pozwalają zahamować rozwój drobnoustrojów. Niestety tego typu żwirek nie zbryla się, a więc należy go w całości wymieniać po około tygodniu, codziennie usuwając z kuwety jedynie grubsze nieczystości, a to z kolei nie sprzyja utrzymaniu higieny naszego kota. Dlatego formuła żwirku sepiolitowego pozwala na częściowe zapobieganie rozwojowi bakterii.

Jednak dzięki swojej niepylącej strukturze tego typu żwirek nie sprzyja wywoływaniu alergii. W dodatku nie przyczepia się łatwo do kocich łapek, a więc w rezultacie nasz pupil nie będzie roznosił żwirku po mieszkaniu, co pomaga w utrzymaniu porządku. Niestety po wyczyszczeniu kociej kuwety nie należy utylizować go w toalecie, gdyż grozi to zapchaniem rur kanalizacyjnych.

Żwirek sepiolitowy jest naturalny dla środowiska, dlatego zaleca się go właścicielom kotów, którym szczególnie zależy na ekologicznych rozwiązaniach.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć