Kukurydziane

Żwirek kukurydziany dla kota - sklep - prezentdlakota.pl

Dla wielbicieli naturalnych rozwiązań świetnie sprawdzi się żwirek kukurydziany. Ten rodzaj żwirku jest bowiem produkowany z ekologicznego surowca roślinnego, który został poddany obróbce mechanicznej, dzięki czemu zyskał gąbczastą i wysoce chłonną strukturę. Doskonale radzi sobie więc z pochłanianiem kociego moczu i neutralizacją nieprzyjemnych zapachów.

Żwirek kukurydziany odznacza się delikatnym naturalnym aromatem kukurydzy, który będzie wyczuwalny szczególnie w wersji bezzapachowej. Jednak żwirek jest też produkowany w innych wariantach zapachowych, w zależności od upodobań. W naszej ofercie dostępny jest żwirek firmy Benek o zapachu świeżo skoszonej trawy lub orzeźwiającej bryzy morskiej.

Ponadto, żwirek kukurydziany to materiał ekologiczny, a więc także biodegradowalnymożna go utylizować w toalecie, gdyż pomimo zbrylających właściwości nie zatka nam odpływu. Dlatego wybierając ten rodzaj żwirku dbamy o środowisko. Jest łatwy w sprzątaniu, ponieważ po zbryleniu tworzy zwartą masę, która nie rozpada się przy czyszczeniu kociej kuwety.

Żwirek kukurydziany cechuje się również lekkością, stąd nie tylko jest wygodny do przenoszenia, ale też łatwo się go sprząta łopatką. Niestety z podobną łatwością nasz kot może go wysypywać z kuwety, choć forma drobnych granulek nie sprzyja przyczepianiu się żwirku do kocich łapek.

Należy jednak pamiętać, że poza licznymi zaletami żwirek kukurydziany ma też pewien istotny mankament. Mianowicie, z uwagi na jego lekko słodkawy aromat, niektóre koty zjadają ten żwirek, co z oczywistych, higienicznych względów, nie jest zbyt zdrowe dla naszych pupili. Dlatego wybierając żwirek kukurydziany powinniśmy obserwować przez jakiś czas, czy nasz kot aby na pewno korzysta ze żwirku zgodnie z właściwym mu przeznaczeniem.

Żwirek kukurydziany jest idealny dla właścicieli kilku kotów, z uwagi na jego wysoką wydajność, którą zapewnia mu drobne uziarnienie oraz duża gęstość produktu. Dzięki temu nie trzeba go często kupować, ani dźwigać, ponieważ jest wyjątkowo lekki.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć