Silikonowe

Żwirek silikonowy dla kota - sklep - prezentdlakota.pl

Jeśli koci właściciele oprócz wygody swoich pupili cenią sobie również wygodę własną, powinni zdecydować się na kupno żwirku silikonowego. Tego typu żwirek wytwarzany jest z krzemionki, która charakteryzuje się wysoką absorpcją płynów, w tym oczywiście kociego moczu. Dzięki temu silikonowe kuleczki lub kryształki pochłaniają mocz do wewnątrz, a więc nie zbrylają się. W związku z tym żwirek silikonowy wymienia się w całości jednorazowo, dopiero gdy zacznie zmieniać barwę na żółtą, a więc można go stosować nawet do miesiąca użytkowania. Nie powinno się go jednak utylizować w toalecie.

W utrzymaniu czystości naszego mieszkania pomaga również to, że żwirek silikonowy jest cięższy od większości żwirków i dzięki temu koty nie roznoszą go tak łatwo po podłodze. Przy takim wyborze właściciele kotów mogą zyskać sporo czasu na sprzątaniu i spędzić zaoszczędzone chwile ze swoimi pupilami.

Niestety nasz komfort nie zawsze pokrywa się z zadowoleniem wszystkich kotów. Z uwagi na specyficzną fakturę, żwirek silikonowy chrzęści, co może odstraszać i zniechęcać małe kocięta albo koty, które były ostatnio narażone na stres. Z tego względu warto dokładnie przemyśleć taki zakup pod kątem indywidualnych potrzeb swojego pupila.

Również wysoce chłonna formuła takiego niezbrylonego żwirku, którego nie utylizujemy od razu, może być zarówno jego zaletą, jak i wadą. Co prawda kuweta wysypana żwirkiem silikonowym wymaga dużo mniej sprzątania, jednak zatrzymuje także dużo więcej bakterii i sprzyja ich rozmnażaniu. W dodatku po dłuższym czasie taki żwirek zaczyna wyglądać nieestetycznie, więc lepiej nadaje się do kuwet krytych.

Z drugiej strony, ten typ żwirku bardzo dobrze absorbuje też nieprzyjemne zapachy, a ponadto może zawierać dodatkowe drobinki zapachowe, w zależności od wybranego produktu. Dlatego pomieszczenie przeznaczone na kocią kuwetę na długo pozostanie świeże i czyste.

Żwirek silikonowy jest szczególnie polecany zabieganym właścicielom, którzy woleliby trochę mniej czasu poświęcać na sprzątanie kuwety po swoim kocie.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć