Informujemy że Andalusia Sp. z o.o. realizuje projekt inwestycyjny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 1.3 Infrastruktura badawczo – rozwojowa w przedsiębiorstwach

Przedmiotem projektu jest rozwój infrastruktury badawczo - rozwojowej firmy Andalusia Sp. z o.o., celem uruchomienia oferty usług B+R.

Projekt dotyczy wsparcia infrastruktury badawczej w ramach kluczowej dla regionu inteligentnej specjalizacji - biogospodarka. Zakupiona w ramach niniejszego projektu infrastruktura badawczo-rozwojowa pozwoli na stworzenie zupełnie nowej oferty usług w zakresie opracowywania technologii przetwórstwa różnych surowców mineralnych i organicznych dla podmiotów zewnętrznych a tym samym pozwoli wejść Wnioskodawcy w nowe dziedziny nauki i techniki takie jak np. medycyna (kat. 3 wg. klasyfikacji OECD) - wykorzystująca mikronowe frakcje surowców mineralnych jako komponentów do produkcji preparatów lub innych art. medycznych.

Wnioskodawca dzięki stworzeniu własnego zaplecza badawczo rozwojowego będzie w stanie opracowywać nowe półprodukty o uziarnieniu mikronowym co pozwoli prowadzić prace badawcze również w innych dziedzinach nauki i techniki. Rozwijanie oferty badań naukowych pozwoli także pozyskiwać kontrahentów działających w takich dziedzinach gospodarki takich jak elektrotechnika, elektronika, inżyniera informatyczna czy inżynieria mechaniczna (kat. 2.2 i 2.3 wg klasyfikacji OECD).

WARTOŚĆ PROJEKTU: 5 268 901,80 PLN

DOFINANSOWANIE: 2 998 562,00 PLN

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć