Szykujesz się na nowego czworonożnego przyjaciela? Zastanawiasz się co musisz zrobić oraz co przygotować, aby czuł on się jak najlepiej? Sprawdź listę niezbędnych rzeczy dla Twojego nowego domownika i zadbaj, aby niczego mu nie brakowało.

Co powinna zawierać wyprawka dla kota?

Legowisko

Miejsce do spania jest niezmiernie ważne dla każdego, dlatego też warto dobrze dobrać legowisko dla kota, tak aby było ono bezpiecznym i przytulnym dla niego miejscem. Kot z reguły sam wybiera sobie miejsce, gdzie chce spać, ale jeśli nie chcemy aby spał na stole bądź łóżku – warto mu kupić odpowiednie legowisko. Warte uwagi są legowiska typu domek lub kosz.

Miski

Tutaj wybór jest ogromny. Dla kota to tak naprawdę obojętne z jakiego materiału oraz jakiego koloru będzie miska. Warto jednak pamiętać, że plastikowe miski wyglądają estetycznie i są tanie, jednak zdecydowanie praktyczniejsze będą miseczki metalowe czy ceramiczne. Dla przeciętnego kota najlepsza będzie miska 0,2l do 0,3l na pokarm oraz 0,3l do 0,4l na wodę.

Jedzenie

Jeżeli chodzi o karmę – zdecydowanie warto zainwestować w dobre jakościowo jedzenie, ponieważ dobrze najedzony kot to zdrowy kot. A gdy kot jest zdrowy – jest również szczęśliwy i zadowolony. Warto zwrócić uwagę na zawartość mięsa w karmie. Oczywiście na początek warto kupić jedzenie jakie kociak jadł w poprzednim miejscu zamieszkania, tak aby gwałtowanie nie zmieniać pokarmu.

Kuweta

Należy od samego początku uczyć kota sikania do kuwety ze żwirkiem. Tutaj wybór jest ogromny, na początek wystarczy mała kuweta – może być ona zarówno odkryta, jak i zakryta. Te pierwsze z reguły są tańsze i zajmują mniej miejsca, jednak kuwety odkryte mają tę zaletę, że zapewniają kotu spokojne miejsca do załatwiania swoich potrzeb, eliminują przykre zapachy jak również minimalizują możliwość wysypania żwirku.

Żwirek

Niezbędny jest oczywiście specjalny żwirek. Niezmiernie ważne jest to jakie podłoże wybierzemy do kociej kuwety. Wybór na rynku jest ogromny - od żwirku silikonowego, po drewniany, bentonitowy i kukurydziany. Oczywiście każdy ma swoje wady i zalety. Warto jednak zwrócić uwagę, aby żwirek neutralizował zapachy oraz dobrze wchłaniał mocz, co więcej - był antybakteryjny. Polecamy żwirek marki Prezent dla kota: KLIK

Drapak

Jak wszyscy wiemy, kociaki lubią ostrzyć pazurki! Jeśli chcecie ocalić swoje meble oraz ściany warto zainwestować w drapak. Na początek wystarczy mały, zwykły drapak, dopiero później, gdy poznamy preferencje swojego pupila warto zastanowić się nad poważniejszym zakupem. Warto również pamiętać, aby ustawić drapak w atrakcyjnym miejscu dla kota.

Akcesoria do pielęgnacji

Na początek wystarczą podstawowe akcesoria. Podstawowym, niezbędnym narzędziem będą nożyczki lub cążki do przycinania pazurków. Bardzo ważne jest również zgrzebło lub szczotka do wyczesywania sierści naszego pupila.

Zabawki

Zabawki pomagają kotu pokonać nudę, jak również zaspokajają potrzebę ruchu oraz polowania. Co więcej wspomagają budowanie więzi pomiędzy właścicielem a zwierzakiem. Warto zatem zaopatrzyć się w jakieś zabawki typu: myszki, piłeczki, piórka czy tunele. O tym jakie zabawki warto wybrać, dowiecie się tutaj - KLIK

Transporter

Zapewne nie raz zabierzemy swojego pupila w podróż, a właśnie wtedy szczególnie należy zadbać o jego bezpieczeństwo, wygodę, jak również minimalizację stresu. Dlatego też od początku należy zaopatrzyć się w transporter.

W tym artykule staraliśmy się przedstawić niezbędne rzeczy, jakie powinna zawierać wyprawka dla kota. Zakup tych rzeczy sprawi że nasz nowy przyjaciel szybko się przyzwyczai do nowego miejsca i będzie zadowolony! : )

Powiązane produkty

Komentarze

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć