Trawa dla kota - jak sadzić?

Koty kochają mięso, jednak żaden mruczek nie odrzuci możliwości przekąszenia źdźbła pysznej trawy. Szczególnie jeśli nasz kot to wędrowiec, który nie stroni od eskapad po świeżym powietrzu.

Trawa jest ważna

Trawa to istotny składnik diety kota. Bierze się to głównie z tego, że korzystanie z trawy przez kota, czy też nawet jej spożywanie, niesie szereg pozytywów dla zdrowia naszego mruczka. 

Pamiętaj! Od niedawna w sprzedaży dostępna jest trawa dla kota już wyrośnięta, dzięki której Twój kod od razu może zacząć uzupełniać niezbędne mikroelementy. Kliknij tutaj, aby ją zobaczyć.

Trawa pozytywnie wspiera proces trawienia, co jest niezwykle istotne pod kątem możliwości pozbycia się połkniętych już kłaczków, które potrafią być nie tyle co dokuczliwe, ale i również mogą stanowić spore zagrożenie dla zdrowia naszego pupila.

Co jednak, jeśli nasz kochany futrzak stroni od wyjść na dwór, bądź też my zadecydowaliśmy o tym, że ze względu na szereg niebezpieczeństw nie będziemy wypuszczać go na zewnątrz? Wówczas brak możliwości spożycia przez kota trawy na dworze należy zrekompensować specjalną trawą dla kotów, którą z powodzeniem zasadzić można w domu.

Gdzie kupić trawę dla kota?

Aby kupić trawę dla kota, nie trzeba szukać daleko. Z racji tego, że całkiem nieźle orientujemy się w kociej specyfice przygotowaliśmy kilka rodzajów traw, które bez problemów i po przystępnej cenie nabyć można w naszym sklepie. Wśród znajdujących się w naszej bazie produktów znaleźć można Gimpet Hydro-Gras - Trawa z hydrogranulkami dla kota, która ze względu na posiadanie mikrogranulek, raz podlana, kiełkuje w ciągu kilku dni.

Jednakże na uwagę zasługują także inne, znajdujące się w naszej ofercie trawy. TRIXIE Trawa dla kota, czy też TRIXIE Trawa dla kota Softgras to trawy bogate w składniki odżywcze, które w dużej mierze wspierać będą proces trawienia u kota. Z kolei Vitakraft Cat-Grass Trawa dla kota, to swoisty suplement diety, który stymuluje przemianę materii, wspiera proces wymiotny, pomagając przy tym w pozbyciu się nagromadzonej w żołądku sierści.

             

Jak posadzić i wyhodować trawę dla kota?

Wydawać by się mogło, że proces dotyczący sadzenia i hodowli trawy dla kota, może być skomplikowany i trudny. Nic jednak bardziej mylnego. Wyhodowanie powyżej wymienionych traw w warunkach domowych jest niezwykle proste, a poradzić z nim może sobie dosłownie każdy. W przypadku większości traw wystarczy przesypać zawartość kupionej torebki do miski, zalać wodą i odczekać kilka dni. Tak, to aż tak proste! Oczywiście warto jest się szczegółowo zapoznać z instrukcją załączoną do każdego opakowania z trawą, gdyż w przypadku niektórych produktów, aby zintensyfikować pozytywne skutki działania trawy dla kota, należy pokusić się o mniejsze bądź większe odstępstwa od zasady dotyczącej zalania trawy wodą i odstawienia jej na kilka dni.

W czym hodować trawę

Tak jak zostało to już wspomniane, trawę należy przesypać do miski i zalać wodą. Jaka jednak powinna być miska?

Miska powinna być możliwe jak najcięższa, gdyż to gwarantuje jej stałe umiejscowienie w konkretnym punkcie, jak i nie powinna być też za bardzo głęboka, gdyż nadmiar wody może niezbyt pozytywnie wpłynąć na jakość trawy. Warto więc rzucić okiem na miskę ceramiczną na trawę firmy Trixie, gdyż jest to rozwiązanie przygotowane właśnie z myślą o hodowli wysokiej jakości trawy dla kota. Co warte odnotowania, kupując w naszym sklepie miskę ceramiczną Trixie dodatkowo otrzymają państwo 50g nasion do własnego wysiewu, a sama miska – w związku ze swoją wagą – gwarantuje utrzymywanie się w jednym miejscu, podczas gdy kot będzie beztrosko podgryzał trawę.

Trawa i zabawa

Oprócz tego, że koty lubią mięso, od czasu do czasu przekąszą też źdźbło trawy, to także kochają się bawić. Mając to na uwadze przygotowaliśmy niepowtarzalne rozwiązanie jakim jest Okrągła zabawka z piłką i trawą dla kota Catit, która łączy w sobie pszczółkę na sprężynie do zabawy dla kota, jak i miskę na trawę.

Żwirek dla kota

Wiedząc już, jak posiać trawę dla kota oraz to, jak długo rośnie trawa dla kota (kilka dni, a trawę kotu najlepiej jest podać, gdy będzie miała ona co najmniej 5cm) warto jest także rozważyć nabycie odpowiedniego żwirku, który nie dość, że będzie pochłaniał nieprzyjemny zapach to i będzie także wydzielał zapach świeżo skoszonej trawy.

W asortymencie naszego sklepu znaleźć można Benek Corn Cat Żwirek kukurydziany, jak i też żwir zbrylający bentonitowy firmy Miluś.

Oba wymienione żwirki łączą w sobie powyższe funkcje, a więc z jednej strony pochłaniają nieprzyjemny zapach, z drugiej natomiast wydzielają zapach świeżo skoszonej trawy, zachęcając tym samym kota do skubania kolejnych źdźbeł.

Zakup odpowiedniej, wysokojakościowej trawy dla kota to świetna inwestycja w zdrowie naszego mruczka. Szczególnie zimą powinniśmy zaopatrzyć się w tego typu produkt, gdyż jak powszechnie wiadomo, zimą na dworze prawie wcale nie ma trawy, a o zdrowie i komfort naszego pupila dbać powinnyśmy przez pełne dwanaście miesięcy w roku.

Z kocim pozdrowieniem.

Powiązane produkty

Komentarze

  • Jaco 2019-11-28 09:20:04

    Przeczytałem ostatnio, że koty muszą jeść trawę bo w momencie kiedy zjadają ofiarę jedzą je ze wszystkim, futrem i śmieciami również więc warto, aby pomóc im trawić dlatego kupiłem

  • Aldona 2019-12-02 13:59:23

    Ja kupiłam okrągłą zabawkę z piłką i koci miętką, fajna sprawa kot się bawi i ma tą trawę dobrze ulokowaną, tak że ma do niej dostęp dobry. Dzięki temu mam całe doniczki z kwiatami bo mi podjadał skubany :P

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć