Lato to czas podróży. Najczęściej na wakacje wybieramy się z bliskimi nam osobami. Nieco rzadziej decydujemy się na samotne wyjazdy. Z kolei najrzadziej podróżujemy z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Jak sprawić by podróż była łatwiejsza i mniej stresująca zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila? Przeczytaj poniższy tekst a dowiesz się jak przygotować się na podróż ze swoim kotem.

Dlaczego pozostawiamy mruczki domu?

Planując kilkudniowy wyjazd, decydujemy się na to, aby pozostawić kota w domu wiążę się przede wszystkim z wygodą naszą, ale i kota. W końcu możemy nie wiedzieć jak zabrać ze sobą naszego milusińskiego, a i też wiele miejsc, które planujemy odwiedzić może być niedostosowanych na przyjęcia futrzaka. Na szczęście świat idzie do przodu. Czy to w świadomości dotyczącej podróży ze zwierzętami, czy też odnośnie akceptacji

zwierząt w hotelach, czy na campingach.

Inną kwestią zmuszającą nas na pozostawienie futrzaka w domu jest jego niechęć do określonego środka transportu. Już od najmłodszych lat powinniśmy przyzwyczajać kota do środka transportu, którym sami się poruszamy. Systematycznie więc powinniśmy oswajać kota z samochodem, pociągiem, czy też rowerem. A im kot starszy tym mniej chętnie przekonuje się do określonej formy podróży, szczególnie jeśli dotychczas przy wykorzystaniu samochodu woziliśmy go jedynie do weterynarza.

Jak zatem zabrać ze sobą kota?

Jeśli postanowiłeś zabrać ze sobą kota na wakacje to musisz wiedzieć, że idealnym, zapewniającym bezpieczeństwo, jak i dedykowanym dla futrzaków produktem do ich transportu, są transportery. Na stronie naszego sklepu znaleźć można kilka transporterów dla kota, które odpowiednio dobrane spełnią swoją funkcję.

ZOBACZ

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup transportera

Przede wszystkim, przymierzając się do zakupu transportera należy odpowiedzieć sobie na jedno proste, ale istotne pytanie dotyczące tego jakim środkiem transportu planujemy przemieszczać się z kotem. W przypadku, w którym stwierdziliśmy, że do podróżowania z kotem wystarczy nam rower powinniśmy sprawdzić ten transporter. Powyższy transporter będący tak właściwie torbą rowerową dla kota wykonany został z wytrzymałego materiału EVA i jest łatwy w montażu, jak i utrzymaniu czystości. Co niezwykle ważne, zapewnia on dobrą cyrkulację powietrza, a przy wykorzystaniu suwaka gwarantuje kotu bezpieczeństwo, zapobiegając ewentualnemu wypadnięciu kota.


W przypadku w którym jednak planujemy poruszać się samochodem niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem okazać się powinien transporter dla kota Connor, który oprócz krótkiej smyczy uniemożliwiającej wyskoczenie kota, posiada także specjalne klapy do przymocowania transportera za pomocą pasów w samochodzie.

W otwory umożliwiające zamocowanie transportera pasami w samochodzie, zaopatrzony jest również transporter dla kota Capri. Ten, wykonany z plastiku transporter, nie tylko gwarantuje możliwość zakotwiczenia transportera w jednym punkcie w samochodzie, ale i także gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza tak, aby kot przesadnie się nie grzał.

Oprócz powyższych, jeśli szczególnie zależy nam nie tylko na bezpieczeństwie naszego pupila, ale i na nowoczesnym wyglądzie transportera, przetestować powinniśmy transporter dla kota Linus Cabrio, który dzięki drzwiczkom na dachu udostępnia nam łatwy dostęp do naszego pupila.

Z kolei jeśli o wiele bardziej od wyglądu transportera cenimy jego praktyczny charakter powinniśmy pochylić się nad przenośną budą dla kota, która, choć co prawda, wykonana została z metalowej konstrukcji, nadaje się do bezproblemowego składania. Buda tego typu to rozwiązanie idealne na różnego rodzaju pokazy, czy wystawy.

Transporter to nie wszystko

Transporter, umożliwiający bezpieczne przewożenie, czy też przenoszenie kotów to nie wszystko co niezbędne do tego, aby nasz pupil został w sposób bezpieczny, ale i higieniczny przetransportowany z punktu A do B. Często już sama podróż do określonego miejsca zajmuje mnóstwo czasu, a koty, podobnie jak i ludzie posiadają swoje potrzeby fizjologiczne.

Warto więc przygotowując się do podróży z kotem naszykować dla niego zapas wody, czy też obłożyć transporter, w którym kot będzie się znajdował w trakcie podróży matą chłonną. Oprócz tego warto jest także, mając na uwadze, wysokie temperatury w trakcie lata zaopatrzyć się w matę chłodzącą dla kota. W końcu i koty odczuwają wysokie temperatury.

Podsumowując, nie ważne dokąd się udajesz, daleko, czy blisko, rowerem, pociągiem, czy też samochodem, weź ze sobą swojego pupila, a z pewnością doświadczysz o wiele więcej radości, niż w sytuacji podróży jedynie ze znajomymi, czy też zwiedzając świat samemu. W końcu transportery, jak i dodatki do nich umożliwią Ci bezpieczne i higieniczne zabranie kota w każdą podróż.

Sprawdź najpopularniejsze transportery dla kota

Powiązane produkty

Komentarze

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć