Każdy, kto choć przez chwilę w swoim domu posiadał kota, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego jakimi to psotnikami potrafią być te niewielkie futrzaki. I choć podobno koty posiadają dziewięć żyć, każdy z nas niejednokrotnie martwił się o przyszłość swojej pociechy. Tym bardziej, że to my odpowiedzialni jesteśmy, i za poczytania naszego kota, jak i za jego bezpieczeństwo w naszym domu.

Wiosna – czas nadwornych ekspedycji.

Koty, co chyba nie stanowi wielkiego zaskoczenia są ciekawe świata. Interesują je wszelkiego rodzaju odgłosy, czy też zapachy docierające z zewnątrz mieszkania, czy też domu, w którym dane jest im mieszkać. Jak powszechnie wiadomo, koty ciągnie do tego, aby móc wyrwać się z domu, na niezobowiązującą wyprawę. I to wyprawę na której czyhać może na nie wiele niebezpieczeństw.

Szczególnie sezon wiosenny stanowi okres w trakcie, którego nasi milusińscy ze zdwojoną siłą starają się wydostać z mieszkania. Za ten stan rzeczy odpowiada, nasilająca się w okresie marzec-maj, ruja. Tak, to właśnie wówczas nasze koty głośniej niż zazwyczaj miauczą, częściej ocierają się o człowieka, czy też tarzają się po podłodze. W związku z czym to właśnie w tym okresie jest najwięcej prób ucieczek kotów. Ucieczek, którym, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszego pupila, możemy zapobiec.

Gdzie czyha niebezpieczeństwo?

Przede wszystkim, warto jest sobie odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, w jaki sposób nasz kot może wydostać się z mieszkania. Należy więc jednoznacznie wyszczególnić miejsca, w które kot może się dostać, tudzież wcisnąć, by przy ich wykorzystaniu wydostać się na zewnątrz. Koty nierzadko próbują opuścić mieszkanie przez otwarte okno, czy też przez balkon, który znajduje się kilka, a nawet kilkanaście metrów nad ziemią. Jak tego typu próba opuszczenia mieszkania może skończyć się dla kota? Aż strach pomyśleć. I dlatego też warto jest nabyć odpowiednie zabezpieczenia, która przyczynić się mogą do ochrony zdrowia i życia naszego pupila.

W chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele zabezpieczeń, które pozwolą nam spać spokojnie, bez zamartwiania się o to gdzie i w jaki sposób zmierza nas psotnik.

Balkon

Mieszkając w bloku nie sposób jest bez przerwy trzymać kota zamkniętego w czterech ścianach. Czasem, siłą rzeczy, wydostanie się on na balkon, który stanowi dla kota spore zagrożenie. Możliwość wypadnięcia przez balkon znajdujący się kilka metrów nad ziemią może dla kota skończyć się nawet śmiercią. Co zatem zrobić, aby o bezpieczeństwo naszego pupila zadbać również i na balkonie?

Żeby zapobiec ewentualnemu wypadnięciu kota przez barierkę balkonu należy zamontować specjalistyczne siatki ochronne takie jak te tutaj:

BEZBARWNA SIATKA OCHRONNA

WZMOCNIONA SIATKA OCHRONNA

Wspomniane siatki uniemożliwią naszemu podopiecznemu skok, czy to ten przypadkowy, czy to czasem nawet ten zaplanowany ( na przykład, przelatującego gołębia, czy wróbla), który to skończyć się może bardzo źle. Dzięki siatkom ochronnym kot, to co dzieje się na świeżym powietrzu, będzie mógł podziwiać w pełni bezpiecznie.

Jak zamontować siatkę ochronną dla kota?

W celu zamontowania siatki ochronnej na balkonie należy wykorzystać tyczkę do mocowania. Specjalne tyczki do mocowania siatek ochronnych znajdują się TUTAJ. Tyczki te wykonane są z aluminium i zamocować je można na kilka różnych sposobów, między innymi na śruby, czy też za pomocą klamr.

Okno

W przypadku eskapad kotów, okna stanowią temat rzekę. Na tyle, na ile sposobów otworzyć można okno, na tyle też sposobów koty są w stanie wydostać się na zewnątrz.

Czasem zdarza się, że kot, nawet pomimo swej ruchliwości i gibkości, zakleszczy się w szczelinie pomiędzy framugą, a oknem, co wiązać się może z ograniczeniem dopływu tlenu i w konsekwencji uduszeniem się kota. Oczywiście tego typu przypadek należy do rzadkości, jednak, czy nie lepiej jest dmuchać na zimne? Tym bardziej, że również przez okno kot może wyskoczyć w celu złapania przelatującego ptaka, czy też, tak po prostu, przez przypadek. Na szczęście jednak i okno można zabezpieczyć.

W celu zabezpieczenia okna przed fikuśnymi działaniami naszego futerkowego kompana należy zaopatrzyć się w kratki zabezpieczające. Mając na uwadze nasze dotychczasowe doświadczenia z mruczkami i ich niepowtarzalną kreatywnością przygotowaliśmy specjalny ZESTAW KRATEK NA OKNO, na który nie sposób natrafić w jakimkolwiek innym sklepie dedykowanym kotom. W końcu bezpieczeństwo naszych mruczków powinno stanowić dla nas priorytet. Czyż nie?

Lecz nie samym bezpieczeństwem człowiek żyje

Zapewnienie bezpieczeństwa kotom jest niezwykle istotne, jednak nie można zapominać także o komforcie jaki potrzebny jest mruczkom do ich szczęśliwego życia. Zamknięcie kota w jednym pomieszczeniu zupełnie mija się z celem, stąd też warto jest zamontować w drzwiach domu specjalne drzwi wahadłowe dla kota, dzięki którym będzie on mógł swobodnie i po cichu przedostawać się pomiędzy pomieszczeniami w naszym domu, ale i również przy ich wykorzystaniu będzie mógł wyjść do ogrodu, który również powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć. Ale o tym może jednak kiedy indziej.

Sprawdź wszystkie systemy zabezpieczeń dla kota

Komentarze

  • ElaO 2019-11-04 10:36:01

    Bardzo fajna strona. Z niecierpliwoscia czekam na nastepny post. l

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć