Koty są drapieżnikami, które polują w celu zaspokojenia głodu. W końcu koty są mięsożercami. Wielu naukowców uważa też, że coś takiego jak instynkt łowiecki, w ogóle nie występuje, jednak nie sposób tego jednoznacznie stwierdzić. Tym bardziej, że kotom daleko do bycia padlinożercami. W końcu koty kochają polować. A i nie sposób odmówić im pokrewieństwa ze zwierzętami takimi jak lwy, czy tygrysy.

Skąd zatem chęć polowania u kota?

Koty polują, bo dążą do zaspokojenia głodu, a z racji tego, że są mięsożercami, aby zaspokoić swój głód muszą najpierw schwytać, by następnie zabić i zjeść swój posiłek. Mówiąc o głodzie, jako głównym czynniku motywującym u kotów chęć polowania, posługiwać się należy sformułowaniem określanym przez fachowców jako popęd głodu. Co warte odnotowania wspomniany popęd głodu nie ma jednego podłoża, które w sposób konkretny mogłoby tłumaczyć występujący u kotów instynkt łowiecki.

Koty, podobnie jak i ludzie uczą się od starszych osobników. Kot, który od małego widzi polującą matkę, również, w przyszłości, prawdopodobnie, będzie polował. Podobna sytuacja ma miejsce wówczas, gdy koty bawią się w polowanie wraz ze swoimi rówieśnikami. Jednak, co warto by było dodać w formie ciekawostki, jeśli twój kot wychowywał się w towarzystwie innych zwierząt, takich jak na przykład chomiki, czy szczury, nigdy w przyszłości nie będzie polował na te zwierzęta.

Polowanie jako zabawa?

Na ogół jednak, polowanie dla kotów to coś naturalnego, coś co tkwi w ich wnętrzu i tylko czeka na to, żeby się uzewnętrznić. Stąd też nasze mruczki tak często się skradają, podchodząc do nas w sposób niezauważalny. Chcąc umożliwić kotom zabawę w polowanie warto jest zaopatrzyć się w kilka stworzonych pod kątem kociej specyfiki przedmiotów.

Na stronie naszego sklepu znaleźć można specjalny dział dedykowany kocim zabawkom, które oprócz tego, że przynoszą kotom rozrywkę pełnią jeszcze jedną, ważną chyba dla każdego z posiadaczy kota, funkcję. Otóż podsuwając kotom wspomniane zabawki minimalizujemy ryzyko dotyczące uszkodzenia przez mruczka ścian, czy podłóg podczas zabawy (koty koncentrują się na konkretnej zabawce).

Nie stań się celem polowania!

Aby nie stać się celem kocich łowów warto jest podsunąć mruczkowi odpowiednie zabawki. Idealną opcją, głównie z racji tego, że koty wręcz uwielbiają się skradać i skakać na swoją ofiarę, są wędki dla kota, które z pewnością przyczynią się do tego, że nasze nogi nie zostaną w sposób nagły zaatakowane. Inną ciekawą zabawką, którą warto sprawić swojemu futrzanemu podopiecznemu jest kartonowa mata do drapania Catit pozwalająca na kocią gimnastykę, jak i też, ze względu na swój okrągły kształt, obecność kulki i pszczoły na sprężynie wiele minut beztroskiej kociej zabawy.

Koty uwielbiają polować na myszy!

Z powyższym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy, prawda? No, chyba, że – tak jak to zostało zaznaczone powyżej – dany kot od małego wychowywał się wśród myszy. Co jednak zrobić jeśli nasz mieszkaniowy mruczek w myszach widzi jedzenie? Wówczas najlepiej jest sprawić swojemu futrzanemu przyjacielowi mysz na baterię. Kot mając możliwość pogoni za wspomnianą myszą bez najmniejszego problemu będzie mógł zaspokoić swoją potrzebę łowiecką. Innym równie ciekawym rozwiązaniem służącym do zapewnienia kotu rozrywki jest podarowanie mu wieży z kulkami na różnych poziomach czy też specjalnego toru do zabawy. W końcu koty kochają za pomocą swoich łap sięgać po ruchliwe i niemalże nieuchwytne, małe, kolorowe przedmioty.

Coś na ząb

Koty polują, bo chcą zaspokoić swój głód i mając to na uwadze przygotowaliśmy także produkt jakim jest kula na przysmaki dla kota. Wspomniana kula nie tylko zapewnia rozrywkę, ale i również pozwala na sprezentowanie kotu pewnego rodzaju nagrody. Otóż, jej idea oraz sposób działania przejawiają się w tym, że przez specjalny, niewielki otwór co pewien czas wypadają z niej kocie smakołyki stanowiące swoistą nagrodę dla mruczka w związku z wysiłkiem podjętym podczas zabawy w polowanie.

To jednak nie tylko zabawa

Zaprezentowane w powyższym wpisie zabawki nie służą jedynie zabawie, czy też zaspokojeniu kociej potrzeby na polowanie. Zabawki te przyczyniają się także do rozwoju psychoaktywnego kota, który jest niezwykle istotny w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto też, wszystkie wymienione tutaj zabawki są w pewni bezpieczne dla naszych mruczków, które to z pewnością będą niezwykle zadowolone mogąc bawić się przy wykorzystaniu, specjalnie przygotowany pod kątem ich potrzeb, zabawek.

Sprawdź jak wiele różnych zabawek jest dostępnych u nas!

Powiązane produkty

Komentarze

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć