Zabawki dla kota

Zabawki dla kota

Bardzo wiele osób uważa koty za typowe zwierzaczki-przytulanki: mają mięciutką sierść, kochają bliskość człowieka i pozwalają się rozpieszczać. Warto pamiętać, że koty są z natury samotnikami i indywidualistami, ale oczywiście nie oznacza to, że nie lubią się bawić, a w szczególności w towarzystwie swojego właściciela. Te słodkie przytulanki to tak naprawdę z natury małe drapieżniki – w końcu koty to urodzeni łowcy i nie możemy o tym zapominać. Dzikie koty w naturze swój nadmiar energii pożytkują na łapanie ofiary. A co z naszymi ukochanymi domowymi mruczkami? 

Zabawa z kotem – po co?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy zabawa z kotem służy zaspokojeniu instynktu łowieckiego u kotów oraz zapewnia ruchu. Należy pamiętać, że zabawa dla kotów jest bardzo ważną częścią dnia. Bardzo pozytywnie wpływa między innymi na redukcję stresu i agresji, przez co pupile są spokojniejsze. Zabawa rozwija nowe umiejętności oraz inteligencję u kotów, a przede wszystkim sprawia im radość. Zabawa właściciela z kotem to również najlepszy sposób na budowanie więzi z właścicielem.

Jakie zabawki będą najlepsze dla Twojego pupila?

Należy pamiętać, że kot ma silnie zakorzeniony instynkt łowcy. Dlatego musimy pamiętać, że idealna zabawa z kotem to taka, która imituje polowanie. Wybór zabawek dla kota jest przeogromny. Te, które najbardziej imitują ruszającą się zdobycz, a przede wszystkim są bezpieczne to:

 • Wędka dla kota
 • Myszki
 • Piłeczki
 • Nakręcane zabawki
 • Kulki z papieru lub filcu
 • Tunele dla kotów
 • Pudła kartonowe i kartonowe torby

Warto pamiętać jednak, że zabawki dla kota wybieramy metodą prób i błędów. Dla niektórych kotów wędka będzie idealną zabawką, natomiast dla innych kartony okażą się najlepszym sposobem na zabawę! Wszystko to zależy od usposobienia danego kociaka.

Jakie zabawki są nieodpowiednie, a nawet niebezpieczne dla Twojego kota?

Należy dbać o bezpieczeństwo naszych pupili na każdym kroku, również podczas zabawy. Niestety, ale nie wszystkie oferowane zabawki dla kotów są bezpieczne. Poniżej wymieniamy listę akcesoriów, których należy unikać:

 • Kawałki sznurka
 • Koraliki luzem
 • Anielskie włosy na choinkę
 • Kłębki wełny
 • Folia i torby foliowe

Musimy pamiętać, że kawałki sznurka czy koraliki nie są dobrym pomysłem na zabawkę dla naszego kociaka, ponieważ mogą one utknąć w przewodzie pokarmowym naszego pupila. Wszelkie zabawki z wykorzystaniem folii mogą sprawić, że kot również połknie kawałek folii, która jest dla niego bardzo niebezpieczna. Może ona utkwić w jelitach i doprowadzić nawet do ich martwicy. Kłębek wełny bądź wszelkie zabawki na sznurku powinny być używane przez kota w naszej obecności. Może zdarzyć się, iż sznurek okręci się wokół szyi zwierzęcia, co grozi uduszeniem.

 

Zabawa z kotem jest niezmiernie ważna dla jego kociej natury. Należy jednocześnie zwracać uwagę na to, aby odpowiednio dobrać zabawkę dla naszego pupila. Warto wiedzieć, że zabawa z kotem to również bardzo ważna czynność dla nas. Jeśli nie dostarczymy mu odpowiedniej rozrywki, kot znajdzie ją sobie sam, co może skutkować bałaganem i zniszczonymi meblami. Dlatego pamiętajmy, aby dbać o naszych kochanych pupili i zapewniajmy im dobrą zabawę na co dzień, a na pewno się odwdzięczą!PowrótTa strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. czytaj więcej
Polecamy

Antybakteryjny i niezbrylający żwirek dla kota - zadbaj o higienę i bezpieczeństwo swojego domu.

więcej
plenuade