Mity o kotach

Koty mają za sobą długą historię, a co za tym idzie bogatą reputację… mitów na temat kotów, ich zachowań jest wiele. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich i piszemy jak jest w rzeczywistości.

Kot zawsze spada na cztery łapy

Koty instynktownie spadają nogami w dół i mogą przetrwać upadek z dużej wysokości, ponieważ w momencie, kiedy kot spada, obraca się w powietrzu tak, aby łapy zamortyzowały upadek. Należy jednak pamiętać, że kot musi mieć wystarczająco dużo czasu na to, natomiast niekiedy siła uderzenia jest zbyt duża, by mogły jej przeciwdziałać cztery małe łapki. Dlatego należy pamiętać o zabezpieczeniu balkonów oraz okien, ponieważ nawet upadek z trzeciego piętra może skończyć się dla kota tragicznie.

Kot powinien codziennie pić mleko

Z reguły koty lubią mleko, jednak jeżeli są właściwie odżywianie – nie potrzebują go w swojej diecie. Czasami zdarza się, że koty po mleku mają biegunki, szczególnie gdy wypiją go zbyt dużo. Jeżeli chcemy, aby nasz kot pił mleko, należy podawać je w małych ilościach i niezbyt często.

Kot mruczy gdy jest szczęśliwy

Mruczenie to przede wszystkim forma okazania emocji, o tym jednak jakie to emocje decyduje wiele okoliczności. Oczywiście bardzo często nasz kociak mruczy, gdy jest szczęśliwy, ale mruczy również wtedy gdy jest zdenerwowany albo cierpi. Dlatego też warto zwrócić uwagę, że koty mogą mruczeć, gdy coś je boli, albo gdy czegoś się boją.

Czarne koty przynoszą pecha

Czarny kot to tak naprawdę zwyczajny kot. Stwierdzenie że czarne koty przynoszą pecha, to oczywiście zwykły mit.  Sam czarny kolor kojarzy się ze złem, mroczną naturą, ciemnością oraz śmiercią, stąd też stwierdzenie, że czarny kot przynosi pecha. Ale pamiętajmy że czarny kot jest takim samym szczęściem jak każdy inny i absolutnie nie przynosi pecha!

Kot i pies nie mogą żyć w zgodzie

Zaprzeczeniem tego mitu są wszystkie osoby, które posiadają w domu zarówno psa i kota. Zwierzaki te jak najbardziej potrafią się dogadać, albo unikają otwartych konfliktów i się tolerują. Wszystko to tak naprawdę zależy od właściciela i prawidłowej socjalizacji.

Jak widać mitów o kotach nie brakuje, a każdy posiadacz kota wie, że mity te nie mają nic wspólnego z prawdą i rzeczywistością. ????PowrótTa strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. czytaj więcej
Polecamy

Antybakteryjny i niezbrylający żwirek dla kota - zadbaj o higienę i bezpieczeństwo swojego domu.

więcej
plenuade