Ciekawostki o kotach

Koty to jedna z najpopularniejszych zwierząt domowych. Są to zwierzęta niezwykle inteligentne a zarazem tajemnicze. Właśnie dlatego są jednym z najczęściej badanych gatunków zwierząt. Ciekawostki o kotach przynoszą wiele cennych informacji – oto kilka z nich.

  1. Koci nos

Nos kota jest jak ludzki odcisk palca – unikatowy. Tak jak w przypadku ludzkiego odcisku palca, taki i tutaj wzór każdego kociego nosa jest inny, zarówno pod względem koloru, faktury, nachylenia, wysokości czy przegrody.

  1. Koci dzień

Typowy przedstawiciel kociej rasy potrafi spać 18 godzin na dobę. Pozostałe godziny oczywiście kot spędza na zabawie, jedzenie i toaletę.

  1. Koci wzrok

Wokół właściwości kociego wzroku krąży wiele legend. Przyjmuje się, że kot widzi 6 razy lepiej niż człowiek, a jego wzrok sięga nawet 36 metrów. Ciekawy również jest fakt, że nie są w stanie dostrzec niczego, co znajduje się tuż pod ich nosem.

  1. Kocia dynamika

Kot to z reguły wyjątkowo ruchliwe i energiczne zwierzę. Praktycznie każdy mruczek potrafi biec z prędkością ok. 50 km na godzinę, co więcej potrafi podskoczyć na wysokość pięć razy większą niż jego wzrost.

  1. Koci szkielet

Szkielet kota złożony jest z 230 kości, natomiast szkielet człowieka z 206. Interesujący jest fakt, że kot nie ma obojczyka i to właśnie dlatego z łatwością przeciśnie się przez każdy otwór wielkości swojej głowy.

  1. Kocie mruczenie

Kot posiada dodatkowe struny przeznaczone jedynie do mruczenia, co pozwala mu na mruczenie z częstotliwością 26 cykli na sekundę. W związku z tym nic dziwnego, że kot przeznacza na tę czynność średnio 11 tysięcy godzin w całym swoim życiu.

 

A Ty? Znasz jakieś inne ciekawostki o kotach? ???? PowrótTa strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. czytaj więcej
Polecamy

Antybakteryjny i niezbrylający żwirek dla kota - zadbaj o higienę i bezpieczeństwo swojego domu.

więcej
plenuade