Zeolit Oczko Wodne 30 kg

5 z 1 opinii

Zeolit:

  • doskonale klaruje wodę
  • zapobiega powstawaniu glonów
  • pochłania amoniak i jony amonowe
  • korzystnie wpływa na równowagę biologiczną
  • stabilizuje pH
  • usuwa fenole oraz metale ciężkie

 

Zapytaj o produktchętnie pomożemy
zamów telefonicznie
Otrzymasz 1 punkt (0,20 gr) za każde 10,00 zł wydane na ten produkt
59,99 zł
dostępność W magazynie
Wysyłamy w 3 dni robocze
Ilość

opis produktu

Każdy, kto ma ogród często decyduje się również na założenie oczka wodnego, które nie tylko cieszy swoim wyglądem, ale również daje nam możliwość hodowli ciekawych gatunków roślin i ryb. Niestety często w takiej sytuacji pojawia się problem z glonami i właśnie wtedy możemy zastosować naturalną metodę walki z nimi, czyli złoże filtracyjne - zeolit. Zeolit jest doskonałym złożem filtracyjnym, które sprawdza się w warunkach występowania dużego stężenia amoniaku, którego źródłem są zazwyczaj resztki pokarmu ryb, jak również ekskrementy. Zeolit klaruje wodę oraz zapobiega rozmnażaniu się glonów i szkodliwych mikroorganizmów. Zeolit stosujemy w miejscu największego przepływu wody, aby mógł przepuszczać-filtrować wodę, a tym samym na poziomie wymiany jonowej redukować stężenie amoniaku, który jest źródłem rozpowszechnienia się glonów w naszym oczku wodnym. 

 

Opakowanie 30 kg. wystarcza przez około 6 miesięcy (na 30m3)

Czym jest zeolit?

Zeolit będący ważnym składnikiem w podłożach rodzimych trawników jest naturalnym minerałem pochodzenia wulkanicznego, którego pozytywne właściwości od dziesięcioleci wykorzystywane są w rolnictwie i ogrodnictwie.

Jedną z głównych zalet zeolitu jest jego zdolność magazynowania wody i substancji odżywczych. Dzięki temu zeolit zapobiega wymywaniu składników pokarmowych z gleby, co zwiększa ich dostępność dla roślin.

Zeolity są najefektywniejszym sposobem na podniesienie poziomu sorpcji wymiennej w strefie korzeniowej roślin. Zbudowane są z regularnego szkieletu z licznymi wolnymi przestrzeniami i kanalikami. Negatywny ładunek szkieletu zeolitu, daje mu zdolność wiązania i wymiany substancji odżywczych z otoczeniem. Składniki pokarmowe są wiązane, a w razie potrzeby są uwalniane i udostępniane roślinom (sorpcja wymienna) – wpływa to pozytywnie na odżywienie roślin i wielkość plonu.

Zeolit obok substancji odżywczych (jony) absorbuje również cząsteczki wody. W efekcie woda zostaje zatrzymana w glebie w okresach suszy. Zeolit absorbując wodę – nocą ogrzewa glebę, natomiast w czasie upałów – oddaje wodę ochładzając podłoże. Skoki temperatury gleby są niwelowane, co sprzyja wzrostowi roślin. Podczas nawadniania zeolit zapobiega szybkiemu wysyceniu górnej warstwy gleby wodą i umożliwia jej równomierne rozprowadzenie i wykorzystanie przez rośliny.

Zeolit ma również zdolność magazynowania w wolnych przestworach gazów (np. powietrze) wpływa tym samym pozytywnie na przewietrzenie gleby.

Wprowadzając zeolit do gleby zmniejszamy jej kwasowość oraz wpływamy na trwałe pochłanianie metali ciężkich, zmniejszając tym samym ich zawartość w roślinach. (np. zasolenie w pobliżu ciągów komunikacyjnych (autostrad) lub w miastach o dużym nasileniu ruchu pojazdów).

Pozytywne właściwości Zeolitów:

-> Wiązanie substancji pokarmowych – zapobiega ich wypłukiwaniu z gruntu oraz pozwala działać nawozom przez dłuższy czas.

-> Zapewnia roślinom stały dostęp do substancji odżywczych.

-> Magazynuje wodę – niweluje stres roślin podczas suszy.

-> Poprawia gospodarkę wodną i powietrzną gleby.

-> Ułatwia ukorzenienie się roślin.

-> Jako nośnik nawozów przedłuża ich działanie.

Sprawdź odcinek programu "Maja w ogrodzie", w którym omawiane jest stosowanie zeolitu w oczkach wodnych:

Opinie o produkcie
5 / 5
z 1 opinii
Kupiłeś/aś ten produkt ?

podziel się z nami swoją opinią

dodaj opinie

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć